Hodowca kotów brytyjskich

Każdy hodowca kotów brytyjskich ma coraz większe zainteresowanie ze strony klientów. Koty brytyjskie cieszą się coraz większą popularnością. Rasa ta pochodzi z Egiptu, a koty te mogą być długowłose lub krótkowłose. O czym warto wiedzieć decydują się na zakup kotów brytyjskich?

Jak wyglądają koty brytyjskie?

Koty brytyjskie zalicza się do rasy dużych kotów. Ich waga znajduje się w przedziale 5-9 kg. Długość ich życia wynosi średnio 15 lat. To, co jest charakterystyczne dla tych kotów to to, że mają duże główki i długie, puszyste ogony. Każdy hodowca kotów brytyjskich zazwyczaj w swojej hodowli posiada różnobarwne koty – białe, czarne, kremowe, liliowe, złociste i wiele innych.

Koty brytyjskie i ich osobowość

Jakie są koty brytyjskie? Uważane są za łagodne, przyjazne i czułe kociaki. Ich styl życia jest zrównoważony i spokojny, co nie wymaga zbyt wielkich wymagań i poświęcenia. Koty te najlepiej sprawdzą się u domatorów, gdyż zwierzęta te lubią spokój i ciszę. Niezależne od pomieszczenia i jego rodzaju szybko przyzwyczajają się do nowego otoczenia. Małe kotki są bardzo żywiołowe, natomiast im są starsze, tym robią się coraz spokojniejsze.

Koty brytyjskie na sprzedaż

Koty brytyjskie ich pielęgnacja

Koty brytyjskie wymagają poświęcenia i uwagi. Czasochłonna jest również ich pielęgnacja. Futro tych kotów wymaga regularnego czesania. Warto zatem zaopatrzyć się w dobrej jakości grzebień. Dla kotów tych świetnie również sprawdza się witaminy, aby sierść była błyszcząca i nie wypadała.

Koty brytyjskie na sprzedaż – jak jest ich cena?

Wielu hodowców kotów brytyjskich posiada w sprzedaży te zwierzęta. Niestety nie każdy pozwolić sobie może na ich zakup, ze względu na dość wygórowaną cenę. Koszt zależy od odmiany – czy jest to kot długowłosy czy krótkowłosy, ich genów i prestiżu hodowli. Ceny zaczynają się od 1,5 tysiąca, do 3, a nawet więcej. Należy mieć świadomość, że koszty związane są nie tylko z zakupem zwierzęcia, ale również z zakupem karmy, wyposażenia czy wizytami u weterynarza.

Similar Posts