jacuzzi

Coraz więcej osób inwestuje w domowe jacuzzi lub korzysta z niego na basenie i w innych miejscach. Czy jest to zdrowe? Skąd wzięło się jacuzzi? Czy można mieć takie u siebie w domu? Na te pytania odpowiemy w poniższym artykule.

Jacuzzi – Skąd się wzięło?

Jacuzzi znamy od dawna. Znajdziemy je na każdym basenie, w Spa, a nawet w domach prywatnych. Skąd się wzięło? Pierwsze jacuzzi zostało wyprodukowane w 1970 roku. Jego nazwa wywodzi się od nazwiska Jacuzzi, rodziny, która wyemigrowała z Włoch do USA. W 1968 roku Roy Jacuzzi wynalazł i opatentował owe urządzenie.  Początkowo wykorzystywano je jedynie w Ameryce, jednak szybko zyskało na popularności również w innych częściach świata. Dlatego dziś znajdziemy je praktycznie wszędzie. Zobaczmy, czy kąpiel w wannie z hydromasażem jest zdrowa.

wanna z hydromasażem

Wanna z hydromasażem – Czy to zdrowe?

Okazuje się, że już dziesięć minut kąpieli w wannie z hydromasażem obniża poziom stresu i działa na nas relaksująco. W trakcie hydromasażu uwalniane są endorfiny, czyli tzw. hormony szczęścia, które wywołują u nas dobre samopoczucie, a także tłumią odczuwanie bólu. Co jeszcze możemy powiedzieć o korzyściach? Hydromasaż pobudza krążenie, dzięki czemu dotleniamy organizm. Jest to skuteczna metoda w walce z cellulitem i obrzękami nóg. Co więcej zmniejsza ból ścięgien, więzadeł oraz stawów, pleców (szczególnie dolnej partii) i głowy. Wytwarzane w wodzie bąbelki przyspieszają cyrkulację krwi w naszej skórze, co prowadzi do stymulacji usuwania toksyn z organizmu i zastąpienia ich tlenem i substancjami odżywczymi. Jednak z wizyty w wannie z hydromasażem powinny zrezygnować kobiety w ciąży, w trakcie menstruacji a także osoby z otwartymi ranami. Czy każdy może mieć domowe spa?

Jacuzzi ogrodowe – Dla kogo?

Tak naprawdę jacuzzi ogrodowe może mieć każdy, kto posiada na to pieniądze. Wystarczy mieć ładne podwórko, duży taras lub miejsce w łazience. Koszt takiego domowego Spa to od kilku do kilkudziesięciu tysięcy. W zależności od tego jak bardzo zautomatyzowana będzie wanna cena rośnie bądź maleje. Jednak, jeśli posiadasz możliwości, kup wannę z hydromasażem. Dlaczego? Ponieważ każdy potrzebuje odprężenia.

Similar Posts