pilnik do żelu

Wiele kobiet, które regularnie robią sobie paznokcie u kosmetyczki, zastanawia się, co jest zdrowsze dla ich naturalnej płytki – żele czy hybryda? Tak naprawdę wiele zależy od sposobu ich robienia i ściągania. Znaczenie ma odpowiednia technika a także pilnik do żelu czy hybrydy. Porównajmy obie opcje.

Piękne paznokcie – To jest to

Każda kobieta zasługuje na to, by mieć piękne, zadbane dłonie i paznokcie. Niestety, choć to płeć piękna powinna mieć je zdrowe i mocne, to często właśnie mężczyźni szczycą się twardymi pazurkami, podczas, gdy kobiety mają je słabe, łamliwe i wysuszone. Dlaczego? Może tak być od częstego używania środków czystości, noszenia gumowych rękawiczek, czy maczania rąk w wodzie. Mówiąc prościej – codzienne obowiązki nie wpływają dobrze na kobiece paznokcie. Podobnie działają nieodpowiednie pilniki do paznokci. Wtedy ratunkiem okazują się lakiery żelowe i hybrydowe. Zacznijmy od żelowych. Dlaczego kobiety tak ją lubią?

Pilnik do żelu równie ważny co sama technika

Słabe, łamiące paznokcie? Żel dodaje im twardości i wytrzymałości. Metoda żelowa jest także polecana paniom, które mają krótkie paznokcie, a marzą o długich. Czy żele są bardzo szkodliwe dla naszych paznokci? To zależy, jakich używamy. Niektóre żele jak większość lakierów do paznokci mogą w swoim składzie zawierać substancje szkodliwe, mogące uszkodzić płytkę paznokcia. Głównie przy wyborze żelu do paznokci należy unikać takich substancji jak ftalan dibutylu, formaldehyd i toluen, które są toksyczne, a nawet rakotwórcze. Jednak w rzeczywistości bardziej szkodliwe od samego zakładania żelu jest jego niewłaściwe ściąganie. Skubanie i odrywanie go naraża paznokcie na ryzyko złamania. Są specjalne pilniki do żelu, dzięki którym ściąganie będzie bezpieczne.

pilniki do paznokci

Hybryda – Czy zdrowsza?

Lakiery hybrydowe mają więcej zwolenniczek. Nie zapewniają takiej wytrzymałości jak żelowe, jednak, jeśli ktoś ma w miarę zdrowa płytkę i jest w stanie zapuścić paznokcie to hybryda jest trwała, wygląda pięknie i nie niszczy tak płytki. Oczywiście robienie jej bez przerwy może po dłuższym czasie mocno wysuszyć paznokcie, dlatego warto czasem dać im odpocząć.

Similar Posts