Kosmetyki do makijażu permanentnego

Decydując się na wykonanie zabiegu makijażu permanentnego oczekujemy pięknego efektu tuż po wyjściu z gabinetu. Niestety, trzeba mieć świadomość, że naruszona struktura skóry tuż po zabiegu wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Aby cieszyć się wymarzonymi efektami, należy pamiętać o odpowiednich kosmetykach PMU Aftercare oraz wykonywaniu zaleceń.

Na czym polega makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to makijaż stały, który polega na wprowadzeniu pod skórę pigmentów. Najprościej jest go porównać do tatuażu, jednak z założenia makijaż jest mniej trwały, niż tatuaż – nie utrzyma się w dobrej kondycji do końca życia, a przez określony czas (zwykle kilka lat). Podczas zabiegu barwnik prowadza się pod skórę za pomocą igły lub specjalnego ostrza według wcześniej wyrysowanego schematu. Zabieg makijażu permanentnego jest najczęściej wykorzystywany w celu zapewnienia sobie wygody – nie trzeba codziennie zajmować się wykonywaniem makijażu, lub w celu poprawy pewnych defektów urody (np. niesymetryczne brwi).

Jak przebiegają pierwsze dni po zabiegu?

Najwięcej pacjentek oczekuje spektakularnego efektu tuż po wyjściu z salonu. Należy jednak mieć świadomość, że efekty widoczne będą dopiero po zakończeniu gojenia – w miejscu tworzenia makijażu powstaje rana, struktura skóry jest naruszona, a ciało obce wprowadzone do jej wnętrza. Organizm zachowuje się więc identycznie jak w przypadku wykonania tatuażu – okolice zabiegu mogą puchnąć, może pojawić się zaczerwienienie lub zasinienie, skóra gojąc się będzie tworzyć strupki. Co więc robić, by przetrwać ten czas?

PMU Aftercare – sposób na ulgę!

Przede wszystkim wychodząc z gabinetu, należy zapoznać się z wszelkimi zaleceniami profesjonalisty wykonującego zabieg. Specjaliści szczegółowo wyjaśniają zasady postępowania ze skórą po zabiegu i niezwykle istotnym jest, by ich przestrzegać. Najważniejsze z nich to:

– zakaz wykonywania makijażu do czasu zagojenia skóry,

– zakaz użytkowania solarium w czasie minimum miesiąc po zabiegu,

– miesiąc po zabiegu nie powinno się opalać skóry na słońcu,

– nie należy korzystać z kąpieli w basenie lub naturalnych zbiornikach przez minimum miesiąc,

– miejsce zabiegu należy pielęgnować specjalistycznymi kosmetykami PMU Aftercare.

Choć kosmetyki PMU Aftercare to nowość, warto się z nimi zapoznać i stosować je regularnie, ponieważ pomagają skórze odzyskać kondycję i przyspieszają czas gojenia, podkreślają również efekt zabiegu.

Pmu aftercare

PMU Aftercare – kosmetyki dostępne na rynku

Na polskim rynku dostępnych jest coraz więcej profesjonalnych kosmetyków do makijażu permanentnego i pielęgnacji po wykonywaniu zabiegu makijażu permanentnego, szczególnie warto zwrócić uwagę na te, które polecane są przez najlepszych stylistów makijażowych. Są to:

– masełko do ust PMU Aftercare – wyjątkowo bogaty w składniki aktywne produkt, który nie musi być stosowany wyłącznie do ust, jego formuła przyspiesza gojenie oraz pielęgnuje skórę, podkreślając efekt zabiegu;

– chusteczki PMU Aftercare – sterylnie zapakowane, jednorazowe chusteczki oczyszczająco-pielęgnujące skórę po zabiegu – nowoczesny produkt, który pomoże zniwelować dyskomfort po zabiegu;

– balsam do ciała PMU Aftercare – wyjątkowy balsam, który nawilża i odżywia skórę po wykonywaniu zabiegu makijażu permanentnego.

Similar Posts