Cięcie wodą Bydgoszcz

Metale wykorzystywane są w wielu branżach. Ten materiał, ze względu na swoje właściwości jest bardzo pożądany. Kupując go chcemy mieć odpowiednie ich wymiary, kształt czy wzór. Aby to uzyskać należy poddać materiał obróbce. Na rynku jest wiele metod obróbki metali. W zależności od rodzaju materiału i od efektu, jaki chcemy uzyskać wybieramy odpowiednią metodę. Zapoznaj się z artykułem i poznaj kilka metod obróbki metali.

Cięcie wodą Bydgoszcz – jedna z popularniejszych metod obróbki

Cięcie wodą to jedna z popularniejszych metod obróbki metali, jakie wyróżniamy. Ma wiele zalet, dlatego jest tak często wykorzystywana. Narzędziem do obróbki jest WaterJet.

Do największych zalet cięcia wodą zaliczymy:

  • czystość podczas obróbki – podczas obrania materiałów nie są wytwarzane pyły, co powoduje, że obróbka jest czysta,
  • precyzja – obrabiane materiały są bardzo precyzyjne, nie wymagają dalszej obróbki, gdyż krawędzie wykonane są idealnie,
  • niska temperatura podczas obróbki – do obróbki nie wykorzystuje się wysokiej temperatury, dzięki czemu nie powstają odpryski spowodowane wysoką temperaturą,
  • możliwość obróbki nie tylko metali – możliwe jest obrabianie materiałów nie tylko metalowych, ale również szklanych, ceramicznych czy gresowych.

Inne, znane metody obróbki metali

Oczywiście metod obróbki metali jest znacznie więcej. Do innych, równie popularnych zaliczyć można: cięcie laserem Bydgoszcz, frezowanie CNC, gięcie blach, toczenie CNC, szlifowanie, spawanie i wiele innych.

Cięcie laserem Bydgoszcz

Maszyny CNC – czy warto w nie inwestować?

Wielu przedsiębiorców decyduje się na inwestycję w maszyny CNC. Są to sterowane numerycznie maszyny, na których wykonywane są obróbki różnych materiałów. Maszyny te to bardzo dobra inwestycja, ponieważ obróbka wykonywana jest bardzo precyzyjnie i szybciej, niż w przypadku ręcznej obróbki. Nowoczesne maszyny CNC to świetne rozwiązanie dla innowacyjnego, rozwijającego się przedsiębiorstwa.

Similar Posts