Kuchnie Poznań

Kuchnię zaaranżować możemy na wiele sposobów. Z roku na rok pojawia się coraz więcej produktów na rynku. Szczególnie w Internecie znaleźć można wiele inspiracji. Zapoznaj się z naszym artykułem i sprawdź nasze ciekawe podpowiedzi, jak urządzić kuchnię!

Kuchnie otwarte na salon

Obecnie budując dom, mało mamy kuchni, które nie są otwarte na salon. Połączenie kuchni i salonu w jedną dużą przestrzeń ma zarówno swoje zalety, jak i wady. Jeśli zależy nam na oddzieleniu kuchni od salonu, to aktualnie jest to najczęściej wyspa lub półwyspa. Może ona różnić się od mebli kuchennych, jednak powinna być zachowana w podobnym stylu tak, aby całość współgrała ze sobą. Kuchnie otwarte na salon powodują, że wnętrze optycznie powiększa się. Pomieszczenie jest jasne i komfortowe.

Minimalizm – czy pasuje do wszystkich kuchni?

Obecnie w coraz większej ilości kuchni panuje minimalizm. Rezygnuje się ze zbędnych dodatków czy sprzętów, które stoją na blatach.  Szczególnie otwarte kuchnie powinny być pozbawione niepotrzebnego sprzętu. Często ekspres do kawy, mikrofalówkę czy inne urządzenia robi się pod zabudowę – otwierając szafkę są one widoczne. Jest to genialne rozwiązanie, jeśli zależy nam, aby w kuchni panował ład i porządek.

Nowoczesne meble kuchenne Poznań

Kuchnie Poznań pod zabudowę są modne już od dobrych kilku lat. Są one pożądane ze względu na to, że są bardzo pojemne i wykorzystują całą dostępną powierzchnię. Do tej pory wiele osób decydowało się na meble na wysoki połysk, najczęściej w kolorze białym. Obecnie bardzo modne są czarne, matowe meble z dodatkiem drewna. Świetnie komponują się z szarymi płytkami. Dopełnieniem całej aranżacji mogą być stojaki na przyprawy, deski do krojenia czy czajnik.

Meble kuchenne Poznań

Cegła w kuchni – czy to dobre rozwiązanie?

Cegła jest cały czas bardzo modna. Czerwona albo biała są najczęściej kładzione na ściany. Czy sprawdzą się one w kuchni? Jak najbardziej! Mogą być one położone pomiędzy szafkami. Ale świetny efekt będzie również w przypadku położenia ich na jednej ścianie.

Similar Posts