komórki macierzyste Poznań

Szukasz metody leczenia, która naprawdę się sprawdza? W ortopedii szczególną popularnością cieszy się ostatnio leczenie komórkami macierzystymi. Dlaczego? Komórki macierzyste Poznań mają dwie wyjątkowe cechy. Jakie? O tym, i innych kwestiach, poniżej.

Komórki macierzyste Poznań – Dwie wyjątkowe cechy

Komórki macierzyste Poznań, to coś, dzięki czemu żyjemy. Zarodek we wczesnej fazie wzrostu składa się tylko z nich. Są one naturalną rezerwą naszego organizmu – gdy coś się psuje, mogą to zastąpić. Oznacza to, że bez nich każdy wypadek mógłby kończyć się śmiercią, ponieważ gojenie byłoby niemożliwe. To o komórkach macierzystych w dużym skrócie. Ale, dzięki czemu są takie niezwykłe? Dzięki dwóm cechom:

  • mają zdolność do nieograniczonej liczby podziałów,
  • mogą przekształcać się w inne typy komórek.

Gdy brakuje jakichś komórek lub zostaną uszkodzone, komórki macierzyste je uzupełniają – wymieniają. Dzięki takim umiejętnościom, nasze tkanki, które ciągle się zmieniają – mięśnie, skóra i tym podobne – mogą poprawnie funkcjonować. Ciekawe jest to, gdzie znajduje się najwięcej komórek macierzystych. Ich głównym źródłem jest tkanka tłuszczowa. Oprócz tego ich duża ilość znajduje się w szpiku kostnym, krwi obwodowej i pępowinowej. To naturalne bogactwo naszego organizmu znajduje ogromne zastosowanie w medycynie.

Komórki macierzyste w ortopedii

Komórki macierzyste w ortopedii i innych dziedzinach medycyny.

Leczenie komórkami macierzystymi Poznań znajduje swoje zastosowanie w leczeniu chorób takich jak:

  • ostra białaczka szpikowa,
  • przewlekła białaczka limfatyczna,
  • samoistna nadpłytkowość,
  • rak piersi,
  • ciężka złożona niewydolność układu odpornościowego.
  • nadmierne wypadanie włosów.

Są one także przydatne w leczeniu chorób układu ruchu. Komórki macierzyste w ortopedii słyną ze swojej skuteczności. Przeszczep komórek macierzystych Poznań wykonywany jest w obrębie jednego pacjenta, dlatego zawsze się przyjmuje, nie ma ryzyka odrzucenia. Komórki macierzyste zmniejszają dolegliwości bólowe, przyspieszają gojenie – regenerację uszkodzonych tkanek, przyczyniają się do zwiększenia sprawności ruchowej pacjentów. W niejednym przypadku po terapii komórkami macierzystymi pacjenci wracają do pełnej sprawności. Warto postawić na to leczenie.  

Similar Posts