Bloki Mogilno

Mieszkanie w bloku często budzi niechęć przez młodsze osoby. Dlaczego? Kojarzą się one z niefunkcjonalnością, głośnymi sąsiadami i starymi klatkami schodowymi. Co ciekawe, na przestrzeni wielu lat zaczęto je coraz częściej kupować. Wpływ na to mają deweloperzy, którzy mają do zaoferowania znacznie nowsze blokowiska.

Mieszkania w wielkiej płycie są brzydkie i niefunkcjonalne?

Bloki Mogilno uchodzą za bardzo niefunkcjonalne i małe przestrzenie. Tak naprawdę wszyscy myślą, że nie da się w nich ładnie zaprojektować przestrzeni. Dzięki powstawaniu nowoczesnych blokowisk, te wszystkie zdania poszły w niepamięć.

Osoby, które decydują się na zakup mieszkania w nowoczesnym bloku mogą cieszyć się dużymi możliwościami w zakresie urządzania, a także często mają do dyspozycji ogromne tarasy czy ogródki, podziemne parkingi. Przestrzeń między blokami może być przeznaczona na tereny rekreacyjne, zieleń, place zabaw.

Mieszkania Mogilno

Dlaczego mieszkania w wielkiej płycie zaczęły ponownie cieszyć się zainteresowaniem?

Przede wszystkim jest to lokalizacja i infrastruktura. Tak naprawdę już praktycznie nigdzie nie mamy możliwości na zakup działki w centrum miasta. Jednak deweloperzy mają dostęp do starszych kamienic, które burzą i budują w tym miejscu wysokie blokowiska. Chętni kupcy znajdują się w mgnieniu oka, ponieważ oko przykuwają zamknięte, bezpieczne osiedla, z dostępem do basenów, placów zabaw dla dzieci oraz darmowych parkingów. Rozpowszechnienie się w Polsce tzw. house flippingu sprawia, że i ceny – wydawałoby się mało atrakcyjnych – mieszkań Mogilno z wielkiej płyty nie maleją, a nawet rosną. Inwestowanie w lokale w celu późniejszego wyremontowania i sprzedania przynoszą duży zysk, ale są zadaniem wymagającym i niebezpiecznym. Ryzyko jednak zmniejsza się w czasach wysokiego popytu i tanich kredytów hipotecznych.

Dlaczego nie warto byłoby zainwestować w takie mieszkanie?

Similar Posts