Planujesz kupno przenośników do różnego rodzaju materiałów i produktów, ale nie wiesz, na co się zdecydować? W tym artykule umieścimy trochę teorii na temat samych przenośników, a także doradzimy, co wybrać.
Przenośniki kubełkowe – Czym są?
Mówiąc fachowo przenośniki kubełkowe są urządzeniami do bliskiego transportu sypkich materiałów masowych takich jak ziarna zbóż, cukier, kruszywa itp. Wykorzystywane są w procesach technologicznych najczęściej do napełniania silosów lub zbiorników. Klasyfikuje się je jako przenośniki cięgnowe członowe. Dzięki nim możliwe jest przenoszenie materiałów sypkich na inny poziom. Umożliwiają transport materiału na duże wysokości. Dlatego w dużym stopniu przyczyniają się do usprawnienia pracy. Wykonywane są ze stali konstrukcyjnej lub kwasoodpornej. A czym są przenośniki ślimakowe?
Przenośniki ślimakowe – Czym się różnią?
Podobnie jak kubełkowe, przenośniki ślimakowe produkuje się je za stali konstrukcyjnej lub kwasoodpornej. Od czego to zależy? Od potrzeb klienta. Przenośniki znane również jako podajniki ślimakowe do zboża służą do transportu materiałów sypkich na wcześniej ustalone odległości, dzięki czemu przyspieszają czynności kiedyś wykonywane ręcznie. Urządzenia tego typu składają się z długiej rury oraz napędu hydraulicznego. Współczesne przenośniki ślimakowe są w pełni zautomatyzowanymi urządzeniami, mającymi kluczowe znaczenie dla procesu produkcji oraz późniejszej dystrybucji – ułatwiają wykonywanie pracy, jednocześnie obniżając koszty działalności.
Jak wybrać?
Wszystko zależy od zastosowania. Znaczenie ma rodzaj prowadzonej przez ciebie działalności. Jak powiedzieliśmy wyżej przenośniki ślimakowe przede wszystkim wykorzystywane są w rolnictwie. Kubełkowe maja trochę szerszy zakres. Jedne i drugie mogą mieć różne parametry. Mogą być także zrobione z innej stali. Zanim się na coś zdecydujesz, warto zapytać fachowca, co on by wybrał w twojej sytuacji. Ważny jest też wybór samej firmy. Bądź ostrożny. Nie każdy przedsiębiorca jest uczciwy. Pamiętaj, że zawsze masz prawo do zapytania o dokładne materiały użyte do stworzenia danego produktu, o atesty i tym podobne. Uczciwy przedsiębiorca nie powinien mieć problemu z udzieleniem Ci takich informacji.